Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w Polsce, z bogatą historią sięgającą 1945 roku. Klub powstał jako część wielosekcyjnego klubu sportowego, a jego nazwa nawiązuje do Lechii Lwów. Barwy zespołu są biało-zielone.

Największe sukcesy w historii klubu to zdobycie Pucharu Polski w sezonie 1982/83 oraz w 2018/19, a także triumf w Superpucharze Polski w 2019 roku. W sezonie 1983/84 Lechia zadebiutowała w europejskich pucharach, mierząc się z Juventusem Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. Pomimo przegranej, to spotkanie było ważnym momentem w historii klubu, ukazującym jego potencjał na arenie międzynarodowej.

W ostatnich latach Lechia Gdańsk była regularnym uczestnikiem rozgrywek Ekstraklasy, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Klub zyskał miano jednej z czołowych drużyn, a jego największym osiągnięciem w tych rozgrywkach było zajęcie trzeciego miejsca w sezonie 2018/19. Lechia jest również znana z oddanej bazy kibiców, którzy wspierają zespół na nowoczesnym stadionie Arena Gdańsk.

Lechia Gdańsk jest klubem o znaczącej roli w polskim futbolu, z bogatą historią i wieloma sukcesami, które przyniosły mu zasłużone miejsce w panteonie polskich klubów piłkarskich.

Zobacz Sklep Lechii Gdańsk