Jak mierzymy

W ISS prezentujemy rozmiary według oznaczeń producenta, w postaci literowej. Jako, iż jesteśmy często pytani o ich “kolejność” informujemy, iż standardowa rozmiarówka męska wygląda tak: S, M, L, XL, XXL, gdzie najmniejszy rozmiar to S, a największy XXL. W przypadkach niektórych produktów występuje jeszcze bardzo mały rozmiar XS czy bardzo duży XXXL.

Jako, że firma Adidas w przypadku części odzieży stosuje oznaczenie rozmiarów w postaci cyfr (np. 6, 7, 8), przy wymiarach takiego wyrobu podajemy zarówno cyfrę z metki jak i jej odpowiednik literowy, aby było Państwu łatwiej dobrać rozmiar, a informacja na stronie była przejrzysta. Oczywiście punktem wyjścia w przypadku doboru rozmiaru zawsze pozostają wymiary odzieży.

Osobną kwestią jest rozmiarówka dziecięca. Tutaj zawsze stosujemy oznaczenia w postaci cyfr pomimo, iż np. Nike na metce rozmiarówki dziecięcej podaje jedynie np. “chłopięce XL” (“boys XL”). Taka forma jest jednak mało zrozumiała, dlatego informację podajemy według przyjętego przez Nike przedziału sugerowanego wzrostu, np. “158-170 cm”. Jest to jeden rozmiar. Adidas czy Puma nie stosują przedziałów, podają np. “140 cm” czy “152 cm” – i tę informację widzą Państwo na stronie.

Zawsze jednak przed wyborem rozmiaru warto zapoznać się z wymiarami odzieży, które są widoczne przy każdym produkcie, który posiadamy w magazynie (pozycje sprowadzane na zamówienie oznaczone dłuższym terminem wysyłki niż 24h mogą nie posiadać dokładnych wymiarów). A jak mierzymy? Oto odpowiedź:

Dla koszulek (podobnie jak dla bluz oraz kurtek) jako szerokość podajemy pół obwodu, czyli odległość mierzoną od pachy do pachy. Jako długość podajemy całkowitą odległość od początku do końca koszulki mierzonej z przodu.

Dla spodenek (podobnie jak dla spodni) jako szerokość mierzymy gumkę – rozłożoną, ale nie rozciągniętą. Długość nogawki mierzymy jako odległość od gumki do samego końca.

Uwaga: przy podawaniu długości, nie bierzemy pod uwagę kołnierzyków, kapturów, itp.

Przy podawanych przez nas wymiarach granica błędu wynosi +/- jeden centymetr.

Masz pytanie odnośnie rozmiarów lub ich wymiarów? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.